Aktualitet

Meta: Krenar për Haradinajn, s’ka pabesi dhe presion që e thyen
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:26 - 19/07/19 |
ro ot

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për dorëheqjen e Ramush Haradinajt që erdhi si pasojë e thirrjes nga Gjykata Speciale. Meta thotë se s’ka pabesi apo presion që e thyen një burrë shteti si Haradinaj.


Statusi i plotë në facebook:


Krenar për Ramush Haradinajn dhe i bindur në pafajësinë e tij!
Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen Burrin e Shtetit dhe Heroin e Kombit!


Nga sot të gjithë duhet të flemë më pak, të shqetësohemi më shumë dhe të bashkohemi më fort që Kosova dhe rajoni ynë të jenë të pacënuar në paqen dhe sigurinë tonë, si dhe në të ardhmen europiane.


Më herët ka reaguar edhe lideri demokrat Basha, ndërsa ende s’ka një reagim nga Kryeministri Edi Rama.


 

“Burrë shteti, jemi me ty”, mbështetje e madhe për Haradinajn


Etiketa: , ,

Pas