Aktualitet

Meta për mjekët: Falenderim për përkushtimin, profesionalizmin dhe sakrificat

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:02 - 13/03/20 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta ka falenderuar të gjithë mjekët që po luftojnë me koronavirusin. Meta thotë se “bluzat e bardha” janë heronjtë tanë, të cilët po sakrifikojnë për të na mbrojtur.


“Mjekët, infermierët, sanitarët dhe personeli mbështetës janë sot në vijën e parë të përballjes me pandeminë 🔴#COVID19.😷
Mirënjohje të thellë dhe falenderim për përkushtimin, profesionalizmin dhe sakrificat, edhe të familjeve të tyre.🙏
Ju jeni heronjtë tanë në këtë betejë për mbrojtjen e shëndetit të çdo qytetari të vendit!
Krenarë për të gjithë ju!“, – shkruan Meta.

Etiketa: , ,

Pas