Aktualitet

Meta pret Kurtin në Presidencë: E urova për procesin e shkëlqyer zgjedhor


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:55 - 03/03/21 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta, ka pritur sot në Presidencë, Albin Kurtin. Më herët, Kurti u takua edhe me kryeministrin Rama.

Kreu i shtetit Ilir Meta, shprehet se e ka uruar Kurtin për fitoren dhe për procesin e shkëlqyer zgjedhor në Kosovë.


Më tej, Meta thotë se ka ndarë me Kurtin shumë ide të vyera për forcimin e gjithanshëm të bashkëpunimit mes dy vendeve tona dhe përshpejtimin e proceseve integruese, për të garantuar një të ardhme më të mirë dhe të sigurt europiane, që meritojnë qytetarët tanë
Statusi i Metës


“Sot kisha kënaqësinë të prisja në një takim vëllazëror, liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, fitues të zgjedhjeve të fundit në Kosovë. E urova për fitoren, por mbi të gjitha për procesin e shkëlqyer zgjedhor, që realizoi Kosova.

Lexo edhe :  'Becchetti'-Meta: Vetëm fillimi, në radhë edhe 235 milionë euro për t’u paguar

Ndamë shumë ide të vyera për forcimin e gjithanshëm të bashkëpunimit mes dy vendeve tona dhe përshpejtimin e proceseve integruese, për të garantuar një të ardhme më të mirë dhe të sigurt europiane, që meritojnë qytetarët tanë” shkruan Meta.

1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas