Aktualitet

Meta pret në zyrë dy ambasadoret, i uron suksese në detyrën dhe misionin e ri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:02 - 27/09/21 |
mapo.al

Presidenti i vendit Ilir Meta ka pritur në takim sot dy ambasadorë të rinj në vendin tonë.


Më herët Kreu i Shtetit ka takuar ambasadorin e Indonezisë, Iwan Bogananta, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale, duke i uruar suksese për detyrën.


“Kënaqësi të takoja sot Ambasadorin e Indonezisë, Sh.T.Z. Iwan Bogananta, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale.I urova shumë suksese për detyrën dhe e sigurova për mbështetje të plotë në përmbushjen me sukses të misionit të tij në Shqipëri.Vlerësova marrëdhëniet e mira mes dy vendeve tona dhe shpreha vullnetin e nxitjes më tej të tyre në fushat me interes  reciprok, veçanërisht në ato ekonomike dhe tregtare, që janë nën nivelin e potencialeve tona. E falenderova gjithashtu Ambasadoren në emër të të gjithë shqiptarëve, të cilët kanë ndërtuar jetën e tyre në Republikën e Irlandës, për mundësitë, që u janë krijuar, për t’u integruar në shoqërinë e tyre. I urova shumë suksese në misionin e saj diplomatik në Shqipëri dhe e sigurova për bashkëpunim dhe mbështetje të plotë në funksion të forcimit të mëtejshëm të marrëdhënieve të mira mes dy vendeve tona.” shkruan Meta.
.1


Etiketa: ,

Pas