Meta: Prokuroria të veprojë ndaj Dvoranit, provat mjaftojnë

Presidenti Ilir Meta u pyet sot në Prokurori lidhur me padinë e tij ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani. Gjatë prononcimit për mediat, kreu i shtetit u shpreh se ka dhënë sqarime për akuzat e ngritura nga ai për shpërdorim detyre dhe përvetësim të kompetencave nga ana e Dvoranit. Meta tha provat e paraqitura nga … Continue reading Meta: Prokuroria të veprojë ndaj Dvoranit, provat mjaftojnë