Aktualitet

Meta publikon foton me shqiptaren e kthyer nga Italia: E shikon të ardhmen këtu


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:25 - 31/01/21 |
mapo.al

Të rinjtë shqiptar, gjithnjë e më shumë zgjedhin që të emigrojnë drejt vendeve të tjera të botës, në kërkim të një jete më të mirë.


Por ky nuk është rasti i Albanës nga Çorodova, e cila ka lënë pas jetesën në Itali për ta shikuar të ardhmen në vendin e saj të origjinës, Shqipëri. Ka qenë Presidenti i Republikës Ilir Meta që ka treguar takimin me të në një postim në rrjete sciale.


“Kënaqësi të takoja në Çorovodë, Albanën e sapokthyer nga Italia. Ajo është shumë krenare për origjinën e saj dhe e shikon të ardhmen këtu.”, shkruan Kreu i Shtetit.1
Etiketa:

Pas