Kryesore

Meta publikon shifrat: Shqipëria e fundit në Europë për numrin e testimeve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:44 - 25/10/20 |
mapo.al

Është shumë shqetësuese që Shqipëria është e fundit në Europë për numrin e testimeve të kryera, – tha sot presidenti i vendit, Ilir Meta, në një mesazh në FB.

“Testimi është veprim themelor sepse i hap rrugën gjurmimit dhe trajtimit të bazuar mbi diagnozë”, shton kreu i shtetit.


 
“OBSH ka qenë shumë e qartë që në momentin kur pandemia COVID-19 u shfaq, duke kërkuar: Testim! Testim! Testim!” – vërejti Presidenti, duke shkruar me gërma të mëdha fjalët për t’i theksuar.


“Kjo kërkesë është sot më urgjente se kurrë pasi rastet e të infektuarve, krahasuar me muajin prillin, janë rritur me mbi 11 herë“, ka nënvizuar presidenti Ilir Meta.


1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas