Aktualitet

Meta-Ramës: Hajde bëj një debat të vërtetë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:20 - 15/04/21 |
mapo.al

Presidenti i Republikës Ilir Meta, i ftuar mbrëmjen e së enjtes në “Opinion” i bëri thirrje kryeministrit Edi Rama që të mos ketë frikë nga debati.


“E pres në çdo moment… Hajde Edi më fut në burg. Mos ki frikë nga debati, hajde bëj një debat të vërtëte. Të lutem. Të marrë Damianin me vete.”


Po ashtu, më herët kreu i shtetit u shpreh se në të gjitha vitet e tij politike, partneritetin më serioz e ka pasur me ish-kryeministrin Sali Berisha.“Me doktor Berishen nuk më ndani dot. Ramës vite më parë i kam thënë në sy, në prani të Gramoz Ruçit dhe Petrit Vasilit se ne të gjithë vitet e mia në politikë partneri më serioz në politikë më rezulton Sali Berisha.”
Lexo edhe :  Pikante nga ceremonia në Vlorë/ Rama nuk i flet as Metës dhe as Lelit
1
Etiketa: , ,

Pas