Aktualitet

Meta reagon pas deklaratës së McAllister: Ka ende kohë për reflektim!
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:43 - 28/10/20 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta ka raguar pas deklaratave të David McAllister, se miratimi i ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, do të dëmtojë klimën politike dhe negociatat me BE-në.


Sipas Metës, ka ende kohë për reflektim nga ana e mazhorancës.


Reagimi i Metës:E falënderoj Kryetarin e Komisionit të Jashtëm në Parlamentin Europian, z.David McAllister, mik i vërtetë i Shqipërisë dhe popullit shqiptar, për angazhimin e tij të sinqertë e të vazhdueshëm, për zgjedhje të lira e të ndershme.


Z.McAllister, si askush tjetër, bëri çdo gjë edhe katër vite më parë, që vendi ynë të mos kishte zgjedhje penalizuese për integrimin europian, siç fatkeqësisht ndodhën.


Ka ende kohë për reflektim!

 

LEXO EDHE:

McAllister: Shumë i shqetësuar që nesër votohen ndryshimet në Kod, dëmtohen negociatat


Etiketa: ,

Pas