Aktualitet

Meta risjell raportin dramatik të emigracionit: Rinia ka nevojë për shpresë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:16 - 15/01/21 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta i mëshon nevojës për rrotacion politik, teksa risjell në vëmendje raportin që tregon se shumica e të rinjve shqiptarë duan të zhvillojnë jetën e tyre tjetërkund.Në një postim në “Facebook”, Meta shkruan se realiteti paraqitet i zymtë, me 80% të të rinjve që studiojnë në Shqipëri me dëshirën për t ‘u larguar, dhe me 94% të të rinjve që studiojnë jashtë e nuk duan të kthehen në vendlindje.


“Rinia ka nevojë për shpresë dhe besim”, -thekson Meta.
Postimi i Presidentit Ilir Meta në “Facebook”:
1


Etiketa: , ,

Pas