Aktualitet

Meta: S’jam për largimin e Ramës, por të rrijë brenda ligjit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:25 - 27/02/20 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta, duke komentuar raportet me Ramën, u shpreh sonte se ai nuk po e bën këtë levizje për largimin e Ramës. Rama le të rrijë, tha Meta, por brenda kufijve ligjorë.


Kreu i shtetit tha se është në këtë betejë për të mbrojtur kushtetutën për ta kthyer në legjitimitetin e vitit 1998, kur u votua me referendum nga populli.Më herët, Meta është shprehur për “shpartallimin e sorrave të rilindjes”, dhe kthimin tek qytetarët, të institucioneve të bulevardit.


LEXO EDHE: 

Meta tregon vendin e manifestimit më 2 mars


Etiketa: , , ,

Pas