Aktualitet

Meta takon ambasadoren e re të Suedisë, Elsa Hastad

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:50 - 12/09/19 |
mapo.al

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim ambasadoren e re të Suedisë në Shqipëri, Elsa Hastad- in.


Përmes një postimi të pak minutave më parë, Meta shkroi:“I lumtur të prisja sot në një takim të veçantë Ambasadoren e re të Suedisë në Shqipëri, Znj. Elsa Hastad, me rastin e paraqitjes së letrave kredenciale, dhe të merrja garancitë e saj për mbështetjen e Suedisë për forcimin e demokracisë, të të drejtave themelore të njeriut dhe shtetit të së drejtës në Shqipëri”.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas