Aktualitet

Meta takon lideren e opozitës bjelloruse: Mbështesim përpjekjet për demokraci


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:22 - 29/09/21 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta është takuar ditën e sotme me udhëheqësen e opozitës bjelloruse Sviatlana Tsikhanouskaya.


Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, kreu i shtetit lirimi i të burgosurve politikë, dhe mbajtja e zgjedhjeve të lira e të ndershme janë tepër të rëndësishme për të ardhmen demokratike të Bjellorusisë.


Ai shton se Shqipëria qëndron në krah të aspiratave demokratike të popullit bjellorus.Postimi
Kënaqësi të takoja sot udhëheqësen e guximshme të opozitës bjelloruse, znj. Sviatlana Tsikhanouskaya.
I urova shumë suksese në misionin, përpjekjet frymëzuese dhe lidershipin e dëshmuar.Lirimi i të burgosurve politikë, liria e medias dhe e shprehjes, si dhe mbajtja e zgjedhjeve të lira e të ndershme janë tepër të rëndësishme për të ardhmen demokratike të Bjellorusisë.

Shqipëria qëndron në krah të aspiratave demokratike të popullit bjellorus!

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas