Aktualitet

Meta takon Nobelisten e Paqes: Frymëzim për demokraci në mbarë botën

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:49 - 22/10/19 |
mapo.al

Presidenti i Republikës Ilir Meta përmes një statusi në “Facebook” bën me dije se ka takuar nobelisten e Paqes Aung San Suu Kyi. Meta u shpreh se Kyi është një personalitet që frymëzon demokraci në mbarë botën.


Postimi i Presidentit Ilir Meta:Ishte kënaqësi të takoja sot Nobelisten e Paqes të mirënjohur, Aung San Suu Kyi, zonjë e jashtëzakonshme dhe shembull frymëzimi për demokraci në mbarë botën!Etiketa: , , , , ,

Pas