Kryesore

Meta tregon bisedën me Thaçin: Aktakuzat i sheh si një sfidë më të madhe se personale


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:57 - 29/06/20 |
mapo.al

Presidentit i Republikës Ilir Meta foli sot për bisedën me homologun Hashim Thaçi, pas publikimit të aktakuzës nga Gjykata Speciale e Hagës.


Meta tha se Thaçi është i ndërgjegjshëm dhe i qetë, ndërsa shtoi se presidenti i Kosovës e sheh si një sfidë më të madhe se sa personale.


“Kam patur një bisedë telefonike me Thaçin, Veselin dhe shumë të tjerë. Thaçi ishte i qetë dhe i ndërgjegjshëm në planin personal.Ai e sheh si një sfidë më të madhe se sa si sfidë personale. Asnjë nuk mund të thotë se është personale.
Ai është presidenti i Kosovës dhe drejtues politik i UÇK. Ai e ka të gjithë eksperiencën dhe është i ndërgjegjshëm për atë që duihet të bëjë sot”, tha Meta në Syri Tv.LEXO EDHE: 

Deklarata e fortë e Thaçit: Jap dorëheqjen menjëherë nëse akuza konfirmohet

Thaçi i drejtohet shqiptarëve: Gabime politike mund të kem bërë, por krime lufte jo (Mesazhi i plotë)

1


Etiketa: , ,

Pas