Aktualitet

Meta uron “5 majin”: Lavdi e përjetshme ndaj Dëshmorëve të Atdheut


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:39 - 05/05/21 |
mapo.al

Presidenti i Republikës Ilir Meta, nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” ka uruar Ditën e Dëshmorëve.


Meta shpreh mirënjohjen dhe respektin për Dëshmorët e Atdheut të çdo epoke.


“Sot është dita e Qemal Stafës dhe e mijëra të rinjve dhe të rejave, që dhanë jetën për Lirinë e Shqipërisë. Lavdi e përjetshme, nderim, respekt dhe mirënjohjen më të thellë Dëshmorëve të paharruar të Atdheut, të çdo epoke”, shkruan Meta.

1
Etiketa: , ,

Pas