Aktualitet

Meta vizitë zyrtare në Slloveni, takohet me Presidentët e vendeve të rajonit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:45 - 17/05/21 |
mapo.al

Presidenti i Republikës Ilir Meta niset sot në një vizitë zyrtare drejt Sllovenisë


Kreu i shtetit do të marrë pjesë në përvjetorin e 10-të të Takimit të Udhëheqësve të Procesit të Brdo-Brijunit, që do të mbahet në Qendrën e Kongresit të Brdos në Kranj.


Në këtë takim do të jenë të pranishëm edhe Presidentët e vendeve të rajonit.Meta do të mbajë një fjalim gjatë këtij Samiti, si dhe do të zhvillojë takime zyrtare dypalëshe me homologët pjesëmarrës.1
Etiketa:

Pas