Aktualitet

Meteorologët grekë: I nxehti përvëlues mbërrin të martën, preket edhe Shqipëria


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:03 - 11/07/21 |
mapo.al

Ditët me mot të freskët do të zgjasin shumë pak dhe në mesin e javës që vjen pritet që të rikthehen temperaturat e larta.


Shqipëria, por edhe vendet e tjera fqinje, mes të cilave Greqia po përjetojnë një fundjavë të freskët, por nga e marta temperaturat do të fillojnë të rriten.


Shërbimi Meteorologjik i Greqisë thekson se “rritja do të fillojë nga e marta dhe të mërkurën e 14 korrikut temperatura pritet të arrijë mbi 40 gradë“.Vala e të nxehtit afrikan pritet që të prekë edhe Shqipërinë me temperatura të larta.Java që nis nesër parashikohet që të premten të mbyllet me një ulje të lehtë temperaturash.1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas