Aktualitet

Alarmohen meteorologët: Po vjen i ftohti Arktik! Dimri më egër i 70 viteve të fundit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:49 - 03/12/18 |
mapo.al

Meteorologët japin alarmin, për sa i përket uljes drastike të temperaturave përgjatë ditëve të ardhshme. Ata parashikojnë që në Bitaninë e Madhe do të bëjë dimri  më i egër që ka bërë në 70 vitet e fundit.Sipas tyre Britaninë e Madhe, Rryma e ajrit që vjen nga Arktiku pritet të kalojë përgjatë shtetit dhe të zgjatë me javë të tëra. Kjo do të shkaktojë reshje të shumta të borës e stuhi të panumërta.


Periudha e borës së madhe pritet të fillojë nga java tjetër e deri në mesin e dhjetorit.
1

Etiketa: , , , ,

Pas