Aktualitet

Mike Pompeo: Mirëpresim vendimin e KE për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:18 - 26/03/20 |
mapo.al

Seketari amerikan, Mike Pompeo ka reaguar pas vendimit të ministrave të BE për ti thënë “po” Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për negociatat. Pompeo thotë se SHBA mirëpret vendimin e BE-së për hapjen e negociatave me të dy vendet dhe i siguron ata që do të kenë mbështetjen dhe partneritetin e SHBA-ve në çdo hap.


Ne mirëpresim vendimin e Këshillit Europian për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të jenë partneri juaj në çdo hap që do hidhni”, shkkruan Pompeo, në Twitter.


Pas