fbpx

Sport

Milan bën gati goditjen e madhe nga Gjermania

               Publikuar në : 22:00 - 11/08/19 |
mapo.al

Goditja e madhe e Milanit në këtë merkato vere e ka emrin Ante Rebic.


Sulmuesi i Eintracht Frankfurt pëlqehet shumë nga dyshja e drejtuesve, Boban dhe Maldini, të cilët pas dështimit për të firmosur me Correa do të hidhen në sulm për talentin kroat.Lajmin e bën të ditur “Corriere dello Sport”, që zbulon se kuqezinjtë kanë gati shumën e kërkuar nga gjermanët, që pretendojnë 40 milionë euro.


Për të bindur 27-vjeçarin vlen fanella, por edhe 3 milionë euro, të cilat do të depozitohet në sezon në llogarinë e Rebic.

Kujtojmë që merkato në Itali mbyllet më 18 gusht dhe deri atëherë gjithçka pritet të ndodh.


Etiketa: , ,

Pas