Kryesore

Milan humb shansin për Champions, thyhet në Torino


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:28 - 28/04/19 |
ro ot

Milan ka humbur 2 me zero sonte me Torinon, duke zbritur në renditjen e Seria A me disa vende, duke reduktuar kështu shanset për të kapur një vend në zonën Champions, teksa Lazio ka marrë sot në drekë 3 pikë shumë të vlefshme.


Pas kësaj jave, më të favorizuar për një biletë për në Champions League në sezonin e ardhshëm, janë Roma, Atalanta dhe Torino.


Torino i ka shënuar të dy golat ndaj Milan në pjesën e dytë, teksa kuqezinjtë kanë mbetur edhe me 10 lojtarë.Tifozët e Milan janë zhgënjyer, pasi pranvera e ekipit legjendar nuk zgjati shumë, dhe rezultatet e hidhura të kohëve të fundit e kanë zhvendosur tashmë në vendin e 7 të Seria A.
1
Etiketa: ,

Pas