Aktualitet

Milan prek Champions pas 8 vitesh, ngec Napoli, kalon Juventusi (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:29 - 23/05/21 |
mapo.al

Milani rikthehet në Champions League pas 8 vitesh.


Kuqezinjtë triumfuan kundër 0-2 Atalantas dhe e mbyllën kampionatin në vendin e dytë, në një kampionat mjaft të mirë të zhvilluar prej tyre.


Franck Kessie ishte autori i të dy golave, me penallti.Një fitore e vuajtur, por për Milanin e rëndësishme ishte të shkonte në Champions.Leao goditi shtyllën në pjesën e dytë dhe i la kuqezinjtë me zemër në dorë deri në fund, kur penalltia e dytë u realizua nga mesfushori afrikan që ndëshkoi ish-skuadrën e tij.Juventusi bëri detyrën kundër Bologna, duke triumfuar 1-4 dhe falë barazimit 1-1 të Napolit në shtëpi me Hellas Verona, bardhezinjtë shkojnë në Champions.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas