Aktualitet

Milan vijon me përforcimet në merkato, afron talentin e Chelsea
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:22 - 22/01/21 |
mapo.al

Milan vijon me përforcimet në merkato dhe duket se e ka marrë seriozisht titullin kampion për sivjet në Itali.Pas Mario Mandzukic, kryesuesit e Serisë A kanë afruar edhe Fikayo Tomorin, mbrojësin e talentuar të Chelsea, me të cilin mungon vetëm njoftimi zyrtar.


Kontrata e 24-vjeçarit kanadez rezulton e firmosur dhe e depozituar në Ligën Italiane të Futbollit, ndërkohë që Milan shpreson ta ketë futbollistin në dispozicion në kohë rekord, për ndeshjen e kësaj të shtune, kundër Atalantës.
Tomori kalon te kuqezinjtë me formulën e huazimit me të drejtë blereje për shumën e 28,2 milionë eurove.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas