Aktualitet

Milani fiton 3-0 dhe merr kreun e Serie A
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:23 - 04/10/20 |
mapo.al

Gjatë viteve të fundit, asocimi midis një emri legjendar si Milani dhe kreut të Serie A ishte shndërruar në një histori që pak kishte të bënte me përditshmërinë e ekipit.


Por sezoni i sapofilluar duket krejt ndryshe për kuqezinjtë të drejtuar nga Stefano Pioli.


Edhe pse të lodhur pas sfidës së gjatë në Europa League me Rio Ave dhe e fituar falë penalltive, milanezët treguan një formë shumë të mirë duke mundur me rezultatin 3-0 ekipin e sapo ngjitur në kampionatin elitar italian, Spezia.Golat u shënuan nga Theo Hernandez, gjithmonë më i rëndësishëm për ekipin, dhe nga Leao, që me dygolshin e tij bëri të harrohet, për një ditë, Ibrahimovici ende nën masat e sigurisë për pozitivitetin ndaj COVID-19.


Milani ndodhet kështu në krye të kampionatit me tre fitore në tre gara, ashtu si Interi dhe Atalanta.Etiketa: ,

Pas