Aktualitet

Milani fiton derbin e Madoninës, 1-2 ndaj Interit (Golat)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:09 - 17/10/20 |
mapo.al

Milani ka arritur të fitojë derbin ndaj Interit me rezultatin 1-2.


Një ndeshje që dhuroi shumë emocione dhe pati shumë dramë në “San Siro”.


Sfida ishte me dy fytyra, pasi në pjesën e parë kuqezinjtë ishin më mirë, ndërsa zikaltrit dominuan në pjesën e dytë.Takimi u hap në minutën e 13′ nga Zlatan Ibrahimovic. Sulmuesi suedez mori përsipër një penallti që u prit fillimisht nga Handanovic.


Shtatlarti pati fat, pasi iu kthye sërish topi dhe e dërgoi në rrjetë për 0-1.


 

Furia e “Djallit” nuk ndaloi, pasi shënoi dhe 3 minuta më vonë. Leao ndërmori një aksion fantastik nga krahu i majtë dhe futi një top përfekt për Ibran. Ky i fundit nuk gaboi dhe i dha avantazhin e dyfishtë ekipit të tij.

Interi reagoi në minutën e 28′ me anë të Lukakut. Aksion model me Kolarov dhe Persic që nxori belgu të vetëm me portën. Donnarumma gaboi në dalje dhe rezultati shkoi në 1-2.

Pjesa e dytë ishte më e luftuar. Interi u mundua të shënonte, por Milani u mbrojt mirë. Zikaltrit fituan dhe një penallti për një ndërhyrje të gabuar të Donnarummas, por VAR-i anuloi gjithçka. Një sfidë që do të mbahet mend gjatë, pasi Milani thyen mallkimin 4 vjeçar pa fitore në derbi sa i përket kampionatit.

Ndeshja e fundit e fituar nga “Djalli” ndaj Interit në kampionat daton më 31 janar të 2016 me rezultatin 3-0. Milani e ka nisur sezonin në mënyrë perfekte, pasi ka 4 fitore në 4 ndeshjet e para duke u renditur kështu i pari në klasifikimin e Seria A.


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas