Aktualitet

Milani mposht Fiorentinën dhe nis ‘arratinë’ në krye të Serisë A
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:29 - 29/11/20 |
mapo.al

Milanit i mjaftuan dy gola nga Romagnoli dhe Kessie (me 11-metërsh) që në pjesën e parë për të mposhtur Fiorentinën në San Siro dhe për të përforcuar kryesimin në Serinë A.Kuqezinjtë dominuan takimin nga fillimi në fund, duke humbur madje edhe një tjetër penallti, të ekzekutuar sërish nga Kessie, po në pjesën e parë.


Me këtë fitore, Milani e sheh veten 5 pikë para Interit dhe Sassuolos, skuadrat që renditen në vendin e dytë.
Ndërkohë, Lazio u mposht në Romë nga Udinese me rezultatin 3-1.1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas