Aktualitet

“Minishengeni Ballkanik”, Rama në Ohër, pritet nga Zaev (Foto)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:33 - 09/11/19 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama, ka udhëtuar sot për në Ohër të Maqedonisë, ku do të marrë pjesë në samitin për Zbatimin e katër lirive të Bashkimit Europian, ku përfshihen lëvizja e mallrave, njerëzve, produkteve dhe shërbimeve.


Samiti pritet të mbahet nesër, ndërkohë që kryeministri Rama është takuar sot me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.


Pas samitit, ditën e nesërme pritet edhe një konferenca për shtyp në orën 12.00.
Etiketa: , , ,

Pas