Kryesore

Ministër i Mbrojtjes – Rama rikthen Niko Peleshin në Qeveri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:56 - 29/12/20 |
mapo.al

Niko Peleshi rikthehet në Qeveri.

Ish-zv/kryeministër dhe ministër i Bujqësisë në qeveritë “Rama 1” dhe “Rama 2”, Peleshi do të jetë ministër i Mbrojtjes, në vend të Olta Xhaçkës.


Kjo e fundit u emërua ministre për Europën dhe Punët e Jashtme, duke pasuar Gent Cakajn në këtë detyrë i cili dha dorëheqje.
Ndryshimet e fundit në qeveri ishin të papritura. Kujtojmë që dy javë më parë u largua Sandër Lleshaj si ministër i Brendshëm në valën e protestave qytetare të shkaktuara nga vrasja e 25-vjeçarit Klodian Rasha nga arma e Policisë së Shtetit.


Në vend të tij u emërua Bledi Çuçi i cili i kaloi stafetën e ministrit të Bujqësisë, Milva Ekonomit.


LEXO EDHE: 

LAJMI I FUNDIT/ Rama largon Gent Cakajn, Olta Xhaçka ministre e Jashtme

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas