Aktualitet

Ministri britanik: 80% e të infektuarve me koronavirus janë asimptomatikë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:01 - 12/06/20 |
mapo.al

Ministri i Shëndetësisë, Matthew Hancock ka deklaruar se 80 për qind e të infektuarve nuk kanë treguar shenja të koronavirusit.Javën e kaluar, Shërbimi kombëtar për statistikat të Britanisë së Madhe ka njoftuar se 71 perqind e njerëzve që janë konfirmuar pozitivë nuk kanë shfaqur simptoma.


Mirëpo, Hancock tha se numri i rasteve asimptomatikë është më i lartë dhe se mund të arrijë 80 për qind.
Këto të dhëna, ministri britanik i cilësoi një zbulim të rëndësishëm për këtë sëmundje.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas