Aktualitet

Ministri gjerman: Faleminderit për pritjen, të vendosur për t’ju mbështetur
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:31 - 12/05/18 |
mapo.al

Ministri gjerman i Shtetit për Evropën në Ministrinë e Jashtme Federale, Michael Roth duket se është “impresionuar”, nga Shqiperia gjatë vizitës së tij gati dy ditore. Pas komenteve pozitive në konferencën për shtyp, ministri Roth ka reaguar në tëitter duke theksuar dhe njëherë tjetër mbështetjen e padikutueshme të Gjermanisë për Shqipërinë.


Ndërsa përshendet ministrin Bushati për pritjen dhe bisedën ai shprehet  “Gjermania është e vendosur për të mbështetur Shqipërinë në rrugën e saj të integrimit europian. Paqja, stabiliteti dhe siguria rajonale, demokracia dhe shteti i së drejtës janë interesi ynë i përbashkët”. Gjatë qëndrimit të tij në Shqiperi ministri gjerman për Europën zhvIlloi takime me kryeministrin Rama, kryetarin e PD Basha si dhe me aktorë të tjerë të shoqërisë.


 

Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas