Aktualitet

Ministri i 62-të


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:43 - 18/12/20 |
Kastriot Dervishi

Bledi Çuçi është ministri i 62 i Brendshëm në historinë e shtetit shqiptar.


Midis të tjerash, regjistrohen edhe këto të dhëna për ministrat që kanë drejtuar atë që sot quhet Ministria e Brendshme dhe më parë është quajtur edhe Ministria e Punëve të Brendshme, Delegacia e Punëve të Brendshme dhe Ministria e Rendit Publik.


Statistika:12 vdiqën jashtë vendit10 u burgosën7 u vranë

7 dhanë dorëheqjen

6 u dënuan me vdekje

4 ishin bashkëpunëtorë të Sigurimit

1 vdiq në burg

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas