Aktualitet

Ministri turk vizitë në Athinë, pritet me përqafime nga Nikos Dendias


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:54 - 30/05/21 |
mapo.al

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu ndodhet në Greqi për një vizitë zyrtare në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve.


Gjatë ditës së sotme, Cavusoglu takoi në Traki banorë të minoritetit turk. Ndërkohë që pas këtyre takimeve, ministri turk u nis drejt Athinës për të darkuar me homologun e tij grek Nikos Dendias.


Ky i fundit e priti me përqafime jashtë restorantit në zonën e Akropolit.

Ndërsa ditën e nesërme, ministri i Jashtëm i Turqisë do të takohet që në mëngjes me Kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis dhe më pas do të ketë takimin zyrtar me homologun Dendias në Ministrinë e Jashtme.Sipas mediave greke, pas bisedimeve do të mbahet konferenca e përbashkët për shtyp rreth orës 13:15 sipas kohës lokale.1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas