Aktualitet

Ministria e Arsimit detyron mësuesit të vaksinohen, mesazhi në celular


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:52 - 23/07/21 |
mapo.al

Ministria e Arsimit duket se ka vendosur me detyrim vaksinën për të gjithë punonjësit e sistemit arsimor në sezonin e ri shkollor.


Thuhet se drejtuesve të institucioneve arsimore u është kërkuar lista e mësuesve që nuk kanë marrë ende vaksinën, ndërsa atyre i duhet bërë e qartë se në muajin shtator duhet të jenë të vaksinuar.


Mesazhi që ka mbërritur në celularin e drejtuesve të institucioneve arsimore
“Përshëndetje. Brenda ditës së sotme do të dërgoni listën e mësuesve që nuk janë vaksinuar. Ju lutemi sqaroni mësuesit se muajin Shtator 2021 i gjithë stafi drejtues, mësimor dhe ai ndihmës i institucioneve arsimore duhet të jetë i vaksinuar. Edhe njëherë lexoni mirë mesazhin të gjithë mësuesit që nuk e kanë bërë vaksinën urgjent të plotesojnë tabelën! Raportimi duhet urgjent për ZVA./Burimi – abcnews.al/1Etiketa: , , , ,

Pas