Aktualitet

Ministria e Shëndetësisë e mohon: Nuk ka vdekje nga COVID-19, ndërroi jetë nga tumori i pankreasit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:29 - 01/06/20 |
mapo.al

Lidhur me lajmin e publikuar në media për një 76-vjeçare që ka ndërruar jetë në spitalin infektiv në Tiranë, Ministria e Shëndetësisë informon se, sipas shërbimit infektiv, pacientja ishte asimptomatike për Covid19 dhe ishte transferuar nga shërbimi i mjekësisë interne ku rezultoi batëse me Covid19.


Pacientja ka ndërruar jetë nga sëmundja e tumorit të pankreasit, me metastaza hepatike.


76 vjeçarja nga Tirana vuante dhe nga diabeti mellitus dhe Insuficiencë kardiake e dekompesuar.


LEXO EDHE: 


Vdes jetë pacientja me COVID-19, vuante edhe nga sëmundje të tjera


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas