Aktualitet

Ministrja Olta Xhaçka pret në takim Gabriel Escobar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:07 - 09/12/21 |
mapo.al

Në këto momente po zhvillohet takimi në Ministrinë për Europën dhe Punët e Jashtme mes Ministres Okra Xhaçka dhe  Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar.


Më parë zoti Escobar u takua me Lulzim Bashën dhe përfaqësuesit e Partisë Demokratike.


Në orën 17 Kryeministri Edi Rama do te takohet me Escobar.Pas takimit me opozitën zoti Escobar është shprehur se jam shumë i kënaqur nga takimi me opozitën dhe angazhimet e tyre në luftën kundër korrupsionit.
Escobar po bën takimet e tij në shqipëri pikërisht në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit.Vizita zyrtare do të mbyllet me një darkë zyrtare organizuar nga Kryeministri Rama me praninë e disa ministrave, ndërsa Escobar do të shoqërohet nga ambasadorja Kim.

26Pas