Aktualitet

Minuta ankthi – Eriksen përmendet dhe del nga gjendja e rrezikut


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:33 - 12/06/21 |
mapo.al

Bota e futbollit mban frymën pas episodit që ndodhi në ndeshjen mes Danimarkës dhe Finlandës.


Mesfushori i Interit Christian Eriksen ra pa ndjenja në fushën e blertë, ndërsa për minuta të tëra mjekët i bënë masazh kardiak dhe elektroshok, pasi zemra e tij kishte pushuar.


Por lajmi i mirë ka ardhur. Eriksen është përmendur siç duket edhe në këtë foto, teksa nxirret nga fusha nga mjekët, i pajisur me maskë oksigjeni.

Ai është transportuar menjëherë në një klinikë të specializuar në Kopenhagen, ku do të mbahet në terapi intensive.LEXO EDHE:

Momenti dramatik kur Eriksen humb ndjenjat në fushë (VIDEO)

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas