Aktualitet

Miqësia e Mihajloviçit me Arkanit – Berat Buzhala publikon foton dhe ka një mesazh për Ramën
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:38 - 23/11/20 |
mapo.al

Pas mesazhit te publikuar sot të Edi Ramës me ish futbollistin dhe trajnerin Mihalioviç, gazetari Berat Buzhala ka botuar një foto të Sinishës me famkeqin Arkan.Mbi të ai ka shkruar:”Edi Ramës kur mu ka dhanë mundësia i pata thanë njeherë edhe ner sy, në fytyrë, se problemi më i madh i yti kur përzihesh në temën e Kosovës dhe Serbisë është se ti nuk e njeh problemin, nuk i njeh njerezit, fole pa pasë njohuri bazike për këtë temë. Një foto e Sinisha Mihajlovicit me Arkanin famëkeq. Sigurisht që po e shihni ekzaltimin e Mihajlovicit me përgjegjësin e mijëra vrasjeve në ish Jugosllavi, përfshirë edhe ato në Kosovë”.
 Per Arkanin Sinisa Mihajlovic ka deklaruar se: “Nuk e mohoj miqesin time me te, ai mbronte serbet, krimet i ka te tmerrshme por ajo ishte nje lufte civile”.


Pikërisht për këtë solidariteti i Ramës me ish futbollistin që luftonte kundër leuçemisë ka ngjallur shumë reagime.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas