Aktualitet

PS do rrëzojë dekretin për Kodin? Meta: Kam kërkuar reflektim, mbetet për t’u parë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:55 - 26/10/20 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta komentoi sot deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se Kodi Zgjedhor, pavarësisht rikthimit në Kuvend për rishqyrtim, do të miratohet me shumicë votash.


Meta u shpreh se vendimi për të riparë Kodin Zgjedhor demonstron përgjegjësinë e presidencës për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme, me standarde, sikundër i takon një vendi të OSBE-së, që ka mbi të gjitha kryesinë.


Në lidhje me mazhorancën, Meta tha se mbetet për t’u parë sjellja e saj, dhe shtoi se nuk ka asnjë arsye se përse të mos shpresojë për një reflektim.LEXO EDHE:


Kodi Zgjedhor – Rama i prerë: Askush s’mund ta vërë në diskutim, aq më pak Ilir MetaEtiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas