Aktualitet

Mjekja pediatre në Sarandë rezulton pozitive me koronavirus
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:44 - 07/10/20 |
mapo.al

Një mjeke pediatre në Qendrën Shëndetësore të Sarandës ka rezultuar pozitive me Covid 19.Ajo është karantinuar në banesë dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.


Familjarët e saj kanë rezultuar negativ, por tashmë po qëndrojnë të izoluar në banesë.
Gjithashtu janë izoluar në banesë edhe 3 infermiere të Pediatrisë, sepse pavarësisht se rezultuan negative ato do të ritestohen.Në Qendrën Shëndetësore janë bërë dezifektime dhe konsultat tashmë do të vazhdojnë normalisht tek mjekët e tjerë pediatër.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas