Aktualitet

Mjeku Arjan Mezini tregon si e mposhti koronavirusin
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:34 - 26/11/20 |
mapo.al

Mjeku i njohur pneumolog, Arjan Mezini është infektuar me koronavirus. Gjatë një interviste në ABC, mjeku tha se është në ditët e fundit të rikuperimit.Ndërsa prej muajsh ka qenë në vijën e zjarrit duke u përballur me të sëmurët me COVID-19, mjeku beson se infeksionin nuk e ka marrë në ambientet e spitalit.


“Jam në fazën e rikuperimit. Unë e kalova. Është e pamundur ti shmangesh. Nuk besoj se e kam marrë në spital. Por kjo nuk është siguri absolute. Gjatë qëndrimit të gjatë nuk pata probleme. Besoj se mund ta kem marrë nga një burim i jashtëm”, tha ai.Mjeku më tej thotë se virusin e kaloi në një formë të lehtë, me temperaturë dhe pak dhimbje muskolare.“Për një mjek nga ana psikologjike është më e lehtë. Unë kalova një formë pak më shumë se e lehta. Me temperaturë dhe dhimbje muskulore dhe djersë gjatë natës. Unë nuk ndoqa asnjë protokoll me medikamente. Përdora vetëm vitamina, dhe ibuprofen”, tha ai.

Lexo edhe :  Koronavirusi në Shqipëri/ 641 raste të reja, më pak humbje jete

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas