Aktualitet

Mjeku i Traumës jep alarmin: Pas disa vitesh s’do kemi ku të vizitohemi
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:22 - 08/11/19 |
mapo.al

“Qeveria duhet të shpallë SOS, të gjejë mjetet dhe rrugët që të mbajë këto kontigjente, janë truri i kombit, pas disa vitesh nuk do të kemi ku të vizitohemi”.


Ky është alarmi që ka dhënë Presidenti i Shoqatës së Traumës, Agron Dogjani, duke folur për fenomenin e largimit të mjekëve dhe studentëve të mjekësisë, kryesisht drejt Gjermanisë.


Profesor Dogjani i bëri deklaratat ne nje pronocnim per mediat, pas Kongresit të tretë Ndërkombëtar të Traumës që po mbahet në Tiranë.

Etiketa: , ,

Pas