Aktualitet

Mjerim e braktisje në Kukës, Flamur Hoxha: Me PD, qeveria në krah të familjeve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:14 - 07/03/21 |
mapo.al

Drejtuesi politik për qarkun e Kukësit, Flamur Hoxha, siguroi familjet në varfëri se me qeverisjen e vendit nga Partia Demokratie jeta e tyre do të përmirësohet dhe do të kenë shtetin në krah.

Gjatë një vizite në familjen e Servetes, e cila nuk ka mundësi ekonomke rë sigurojë një jetë normale, Hoxha theksoi angazhimin e PD për të dyfishuar ndihmën ekonomike.


Familja e Servetes është me me 7 anëtarë, që jetojnë me 60 mijë lekë ndihmë ekonomike në muaj.
Janë në shtëpi me qera, me fëmijë të semurë, bashkëshorti i pa punë, rrethana që rëndojnë gjendjen ekonomike të familjes!


Servetja thotë se ka trokitur në çdo derë, por pa zgjidhje! Flamur Hoxha e siguroi se Pd ka prioritet të vet zbutjen dhe elimimin e varfërisë.


“Dyfishimi i ndihmës ekonomike, krijimi i vendeve të reja punës, ulja e çmimit të energjisë elektrike, mbrojtja e familjeve në nevojë me fashën prej 300kw, marrja përsipër 100% e interesave bankare për të pastrehët ndihmojnë në krijimin e standarteve të reja të jetesës”- u shpreh Flamur Hoxha.

1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas