Horoskopi

“Momente të veçanta” – Horoskopi sot, 9 qershor 2021


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:21 - 09/06/21 |
mapo.al

Dashi


Dashuria:


Jeta jote emocionale do të shënojë një moment të rëndësishëm dhe roli juaj do të jetë deçiziv.

Paratë:Ditë shumë pozitive për të ardhurat tuaja.Puna:

Bëni përpara me hapa viganë drejt pozicionit që keni ëndërruar.

Shëndeti:

Mos e teproni shumë me ushqimin dhe nëse merreni me sport mos e ekzagjeroni as me të.

Demi

Dashuria:

Jeni duke përjetuar një periudhë kokëçarje me partnerin/en tuaj, situatë që duket se do të vazhdojë.

Paratë:

Deri tani keni fjetur mbi dafina, por qetësia financiare që keni është duke u minuar ndaj bëni kujdes.

Puna:

Një punë e re që keni dashur shumë ta keni, është në prag.

Shëndeti:

Moment i përshtatshëm për të parë me lupë ushqimin që hani.

Binjakët

Dashuria:

Para se ta lësh veten të rrëmbehet nga impulset e nervit dhe nxitimit, ndalu të arsyetosh pak.

Paratë:

Më në fund, siguria financiare që ke pritur, po vjen.

Puna:

Disa gjëra do të nisni ti shikoni më qartë në aspektin e punës dhe do të kuptoni gjëra.

Shëndeti:

Ky është një moment i mirë për të kërkuar më shumë energji që do t’ju duhen.

Gaforrja

Dashuria:

Keqkuptime kanë lindur në raportin tuaj dhe tank ato po kërcënojnë që t’ju sjellin një krizë sentimentale.

Paratë:

Bëni kujdes me shpenzimet, mosh harxhoni paratë me gjëra që nuk janë të domosdoshme.

Puna:

Ke një ëndërr profesionale që tani po bëhet realitet.

Shëndeti:

Do të ndjeheni fizikisht të fortë dhe të shëndetshëm këtë të mërkurë 9 qershor 2021, citon noa.al horoskopin e të famshmit Branko.

Luani

Dashuria:

Nëse nuk keni një partner/e, miqësia do të jetë në qendër të vëmendjes tuaj.

Paratë:

Të ka kapur një lloj lakmie për parë dhe doni veç të shtoni edhe ca, edhe ca…

Puna:

Bëjeni punën me zell dhe do të shikoni se kolegët dhe ata që duhet, do t’jua vlerësojnë.

Shëndeti:

Mos harro diçka, fundjava është për të pushuar, ndaj bëje dhe fillo e mendo tani.

Virgjëresha

Dashuria:

Do të zbuloni se planet tuaja nuk përputhen fare me ato tuat.

Paratë:

Ke pasur ca si tepër shpenzime kohët e fundit. Hidhi një sy faturave dhe nis të kullundrisesh pak me ato që ke.

Puna:

Ti di që t’ia dalësh në çdo situatë dhe shefat e tu e kanë shumë të qartë këtë.

Shëndeti:

A mos keni kaluar ndonjë të ftohur dhe ende keni telashe? Shkojini mbrapa.

Peshorja

Dashuria:

Dot do t’ju pushtojë një dëshirë e zjarrtë për t’u takuar dhe për të qëndruar gjatë me njerëzit që doni.

Paratë:

Asgjë për tu shënuar në aspektin financiar. Këshilla mbetet, gjella me kripë dje kripa me karar.

Puna:

Një ditë që do shënohet nga kontakte dhe biseda ku do të thelloheni dhe do t’ju vlejë për të fjetur ca pika të përbashkëta.

Shëndeti:

Kujtesë për të parë veten edhe në ditë si këto, prag vere.

Akrepi

Dashuria:

Kjo është një kohë kur duhet të bëheni bashkë me njerëzit që keni kohë që rrini larg dhe të shijoni jo vetëm lidhjen, por edhe ata që ju rrethojnë.

Lexo edhe :  "Mos u tregoni më kritik seç duhet" - Horoskopi sot, 7 qershor 2021

Paratë:

Mund të përballeni me situata jo të mira në aspektin financiar. Sytë katër.

Puna:

Kjo e mërkurë 9 qershor është e rëndësishme që të bëni kujdes me njerëzit e tjerë në ambientin e punës. Duhet ta bëni që të shmangni keqkuptime dhe polemika.

Shëndeti:

Ekuilibri në aspektet e jetës është i nevojshëm për të pasur stabilitet dhe harmoni. Fundja ndikojnë drejtpërdrejt në shëndetin tënd.

Shigjetari

Dashuria:

Dashuria nuk është vetëm intime. Keni disa njerëz që ju duan dhe duke u bërë bashkë do të risjellësh në vëmendje se janë pikërisht ata që të mbështesin dhe të qëndrojnë pranë.

Paratë:

Më mirë pak kursim sot se obobo mot!

Puna:

Idetë që keni duhet ti hidhni në qarkullim, por ato duhet të jenë në përputhje me atë që jeni dhe bëni.

Shëndeti:

Dielli duket që në mëngjes dhe duke e nisur ditën me pak gjimnastikë, siguroni jo vetëm një ditë të mbarë dhe me energji.

Bricjapi

Dashuria:

Është ditë e momenteve të veçanta për një romantikë të harruar nga shumë faktorë. Shijojeni.

Paratë:

Duhet ti kushtoni një vëmendje më të madhe të ardhurave që nxirrni. Të kuptoni nëse kaq është mundësia jua apo hapësirat janë për më tepër.

Puna:

Edhe në punë pritet të jetë një ditë e veçantë. Do të impenjohesh realisht në punë dhe do të demonstrosh tek disa që të duan, se puna për ty nuk është lojë.

Shëndeti:

Vera është shans i mirë për t’u marrë më shumë me trupin tuaj. Një rrugë e dy punë.

Ujori

Dashuria:

Kjo e mërkurë është një ditë që të kujtoheni se nuk ekzistoni vetëm ju dhe partneri/ja juaj. Ka dhe disa njerëz në gjirin e familjes që duhet t’u tregoni afeksion dhe tu lini të kuptojnë se kujdeseni edhe për ta.

Paratë:

Këtë të mërkurë 9 qershor duket se do t’ju kapë një dëshirë e zjarrtë për t’u sulur që të prishni ca lekë. Por përmbahuni!

Puna:

Është një ditë që mund të nisni disa lëvizje në punë, por për t’ia dalë duhet të kuptoni a është vallë momenti i duhur.

Shëndeti: Sot duhet të jeni sa më racionalë. Evitoni të bëheni emotivë, nuk ju bën mirë as për shëndetin dhe as për raportet me të tjerët.

Peshqit

Dashuria:

Është një ditë e mërkurë që ti do të duhet të sqarosh disa situata për të cilat njerëzit duhet të kuptojnë arsyet e mënyrës si po sillesh me to.

Paratë:

Të hollat nuk janë shqetësimi i ditës për ju. Edhe nëse ju ngecin këmbët te ndonjë dyqan, hyni.

Puna:

Ka një moment të përshtatshëm që të përfitoni për të sqaruar disa situata që kanë ngelur pezull dhe prej disa kohësh nuk po marrin zgjidhje.

Shëndeti:

Dita pritet të jetë e bukur dhe e ngrohtë. Shfrytëzojeni sa më shumë që të mundeni.

395


Etiketa:

Pas