fbpx

Aktualitet

Momentet pikante/ Triumfi kuqezi përmes fotove

               Publikuar në : 23:35 - 10/09/19 |
mapo.al

Shqipëria fitoi mbrëmjen e sotme një prej ndeshjeve vendimtare, në rrugëtimin për Euro 2020. 4:2 në “Elbasan Arena” ndaj Islandës dhe kuqezinjtë e shohin veten në vendin e tretë me 9 pikë.


MAPO sjell me foto momentet më pikante të triumfit kuqezi. Heronjtë e Shqipërisë ishin Dermaku, Hysaj, Roshi dhe Cikalleshi të cilët shënuan katër herë në portën e ishullorëve.<
>
DERMAKu FBL-EURO-2020-QUALIFIER-ALB-ISL shqiperiaaaa WhatsApp Image 2019-09-10 at 23.07.32 WhatsApp Image 2019-09-10 at 23.07.32 (1) WhatsApp Image 2019-09-10 at 23.07.32 (2) WhatsApp Image 2019-09-10 at 23.07.32 (3) WhatsApp Image 2019-09-10 at 23.07.31 WhatsApp Image 2019-09-10 at 23.07.31 (1) WhatsApp Image 2019-09-10 at 23.07.31 (2) WhatsApp Image 2019-09-10 at 23.07.31 (3) WhatsApp Image 2019-09-10 at 23.07.30 WhatsApp Image 2019-09-10 at 23.07.30 (1) WhatsApp Image 2019-09-10 at 23.07.30 (2)

Islanda shihet si rivale direktë e kuqezinjve për një biletë në Europianin e vitit të ardhshëm.


LEXO EDHE:

Euro 2020, Shqipëria fitore mes spektaklit në “Elbasan Arena” (FOTO)


Etiketa: , ,

Pas