Aktualitet

Momenti kur Nikolla vrapon dhe plagos me thikë një nga besimtarët myslimanë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:32 - 22/04/21 |
mapo.al

Sigurohen pamjet kur Rudolf Nikolli sulmoi me thikë dhe plagosi 5 besimtarë myslimanë në xhaminë “Dine Hoxha”, Tiranë.

Sikundër shihet në videon e Report Tv, Nikolli vrapon drejt njërit prej tyre ndërkohë që besimtarët tentojnë të largohen duke vrapuar.


Të lënduarit që fatmirësisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën, janë të rinj, përkatësisht të moshave 22-35 vjeç.

Bëhet fjalë për:Donald Koçi – 35 vjeç


Saba Peposhi – 22 vjeç

Mariglen Konja – 24 vjeç

Kleon Jaupaj – 26 vjeç

Anri Tola – 23 vjeç

Rudolf Nikolli u la sot në burg. Prokuroria e Tiranës theksoi se 34-vjeçari ka marrë mjekime për depresion. Para trupit gjykues, Nikolli deklaroi se ditën e ngjarjes s’i kishte pirë ilaçet.

I riu ndodhej në kërkim nga Policia prej datës 11 mars. Një muaj më parë, Nikolli plagosi me thikë shtetasin Robert Kurti, në një terminal autobusësh në Tiranë.

Lexo edhe :  Përplasje fizike mes vëzhguesve te shkolla "1 Maji" në Tiranë

 

 

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas