Aktualitet

Momenti kur një qen bulldog sulmon djalin 18-muajsh brenda ashensorit





Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:10 - 26/02/20 |
mapo.al

Ky është momenti i tmerrshëm kur një bulldog i egër sulmoi një vogëlush 18-muajsh në një ashensor në Brazil.


Pamjet CCTV tregojnë momentin kur dadoja po përpiqeshe mënyrë të dëshpëruar për të tërhequr fëmijën e tmerruar ndërkohë që qeni e sulmon atë.



Pronari i kafshës ngre djalin në ajër me një krah ndërsa përpiqet të kontrollojë qenin e tij të tërbuar.


Dadoja përfundimisht arratiset me vogëlushin, i cili pësoi mavijosje dhe një kafshim në këmbën e tij gjatë incidentit në një bllok apartamentesh në qytetin portual të Belem të enjten e kaluar.

Djali i vogël thuhet se ka mbetur ‘i traumatizuar’ nga sulmi dhe familja e tij kanë paraqitur një ankesë zyrtare në polici.

Pronari po përballet me akuza të mundshme penale për sulmin.


Etiketa:

Pas