Aktualitet

Momenti kur prokurori Gina futet me forcë në sallë, garda e “mbërthen” (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:18 - 22/09/21 |
mapo.al

Ky është momenti ku prokurori Dritan Gina ka tentuar të futet me forcë në seancën e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, pasi trupa gjykuese dha vendimin për ta shkarkuar nga detyra.


Kanë qenë punonjësit e gardës të cilët kanë ndaluar hyrjen e Ginës në sallën e KPK. Ndërkohë që seanca u zhvillua pa prokurorin, ai tentoi të futet me forcë duke debatuar për trupën gjykuese menjëherë pas vendimit për të.


Dritan Gina ngeci në rrjetën e vettingut, pas 8 seancash në KPK. Ai u shkarkua pasi janë gjetur probleme me pasurinë e tij.Më herët Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar edhe bashkëshorten e Dritan Ginës, Rovena Gashin. Kujtojmë se Dritan Gina është akuzuar si gjobëvënës dhe është hetuar nga SHISH për korrupsion.
Lexo edhe :  Del VIDEO/Si u ekzekutuan në atentatin e Astirit Erigers Mihasi dhe shoku i tij

LEXO EDHE:Prokurori Gina jashtë drejtësisë si e shoqja Rovena Gashi, përplaset me gardën

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas