Aktualitet

Momenti kur tërmeti shkund studion televizive, moderatori “ngrin” në vend


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:21 - 22/09/21 |
mapo.al

Një tërmet me madhësi 5.8 të shkallës rihter goditi zonën pranë Melburnit këtë të mërkurë. Goditja ka qenë mjaft e fortë duke shkaktuar panik te qytetarët.


Lëkundja u regjistrua në orët e para të mëngjesit dhe epiqendra e tij ishte në Mansfielt, jo shumë larg kryeqytetit të shtetit viktorian.


Një episod i tillë është regjistruar edhe në një studio televizive në Australi. Michael Rowland dhe Tony Armstrong ishin duke biseduar live kur studio u lëkund. Moderatori ngrin në vend.Shikoni momentin e tërmetit

11


Etiketa: , , ,

Pas