Aktualitet

Monika Kryemadhi merr vendimin: Do jem deputete në Fier


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:52 - 21/06/21 |
mapo.al

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka vendosur të marrë mandatin e deputetes në Qarkun e Fierit.


Ajo u zgjodh në dy qarqe, Tiranë dhe Fier, ndërsa ka vendosur të përfaqësojë në Kuvend qytetarët fierakë.


Kryemadhi i është drejtuar KQZ-së përmes një letre kthim përgjigje, ku i njofton për vendimin që ka marrë.


Për rrjedhojë, Kryemadhi liron vendin në Qarkun e Tiranës i cili i kalon zv/kryetarit të LSI, Petrit Vasili dhe do të jetë në parlament bashkë me Erisa Xhixhon.Jashtë Kuvendit për legjislaturën e re ngelet e renditura e dyta në Qarkun e Fierit, Kejdi Mehmetaj.

Lista e kandidatëve të LSI, Qarku Tiranë

Lista e kandidatëve të LSI, Qarku Fier

1


Etiketa: , , , ,

Pas